Grupė

JAM JAM gyvuoja nuo 2005-ųjų - sugrojo daugiau nei 100 koncertų, spėjo nuskinti laurus konkursuose „Iš Lempos“ (2006 m.) bei „Artistų artistas 2“ (2007 m.) ir iškilo frontmenui Liudui pasirodžius realybės šou „Dangus 2”. 2010 m. išleido debiutinį albumą „Ir Viskas Bus Kitaip“.
Juokaudami JAM JAM'ai sako, kad išrado savo stilių - „Frop“ (Funk - Rock - pOp - hip-hoP). O kol stilius tik bando apibrėžti muziką, stengiasi, kad pati muzika būtų natūrali, neperspausta.
Grupę sudaro: Liudas (gitara, vokalas, tekstai), Karolis (būgnai), Augustas (bosinė gitara), Audrius (gitara, prit.vokalas). Kartais prisijungia Remigijus (fleita) ir Jievaras, Adomas, Rolandas (pučiamieji).

ISTORIJA
JAM JAM atmintis siekia gūdžius 2005 metus. Kai subyrėjo grupė „Backspace“ ir iš jos liko tik Audrius ir Augustas, o prie jų prisijungė Liudas, prasidėjo kūrybingas, negenamas pinigų, nesivaikantis šlovės ar kitų pasaulio stebuklų jam’ų (angl. jam - improvizacija) laikotarpis. Tokioje atmosferoje, beje, gimė didelė dalis dabartinių dainų.
Apsitrynę trise pasikvietė Karolį, kai jam tebuvo 12 metų. Sočiai maitinamas ir nestokojantis energijos jis būgnus daužė negailėdamas. Pradžioje viskas klostėsi kaip iš satyros kūrinio – Liudas ištrauktas iš karaoke vakarėlio ir studijuojantis vadybą, Karolis – tik įpusėjęs mokyklą ir „užverbuotas“ su bongeliais Pilies gatvėje, Augustas – dailės akademijos studentas, groti pramokęs pas Audrių, ir Audrius - baigęs studento gyvenimą, kai Augustas su Liudu dar vaikščiojo į vidurinę.
Trys skirtingos kartos... Kas sakė, kad pasaulis nuobodus? :)
Grupės pradžia galima laikyti pirmąjį koncertą 2006 m. pavasarį - lauke, sunkvežimio priekaboje, per VU studentų šventę. Buvo studentų, draugų ir iš barakų išlindusių pusgirčių statybinkų(-ių), kurie(-ios) įsiaudrinę(-usios) norėjo vis daugiau. Žodžiu, pavyko :)
2006 m. svarbesnis įvykis buvo konkurso „Iš Lempos“ tarp 24 jaunų grupių laimėjimas bei išvyka koncertuoti į festivalį „Fiesta Borealis“ Lenkijoje.
2007 m. buvo paženklinti pirmu studijiniu įrašu „Rytais“. Netrukus Liudas pateko į realybės šou. Jam grįžus po keturių mėnesių grupė vėl ėmė repetuoti. Netrukus pavyko laimėti ir antrąjį konkursą - „Artistų Artistas 2“.
2008 m. Liudas pradėjo dirbti festivalyje „Be2gether“, grupės veikla pirmą metų pusę vėl aprimo. O po to - daug įrašų studijoje pas Tomą, koncertai, koncertai...
2009 m. JAM JAM‘us papildo pučiamieji, jie sugroja festivalyje „Be2gether“, taip pat Opus 3 radijo eteryje. Radijo stotys pradeda groti kūrinius „Pienių Pūkai“ ir „Ruduo“. Baigti debiutinio albumo įrašymo, suvedimo darbai.

LIUDAS
Gimiau 1985 m. Vilniuje, apie 4,9 kg svorio. Tikėtina, kad garsiai ir šaižiai klykavau.
Mokykloj, maždaug šeštoj klasėj, kai turbūt dar nė balsas nebuvo mutavęs, didžiavausi muzikos mokytojos pastebėjimu, kad turbūt dainuoju chore. Nedainavau chore ir apskritai nežinau, ką veikiau, nes, turiu įtarimą, buvau gana durnas iki dešimtos klasės :) Toks, kaip avelė, be savo minčių.
Kai buvau 15-os ir brolis jau praktiškai galėjo sugroti didžiąją dalį Eric Clapton „Unplugged“ albumo dainų, vieną vasarą (eilinė vasara prie sodo darbų) jis man parodė pirmus keletą akordų. Užsikabinau. Turbūt pirmas išmoktas gabalas ir buvo „Ilgas Kelias“ :) Paskui pradėjau dainuoti apie bet ką, kas užėjo ant seilės – apie kompiuterinius žaidimus, saulę...
Toliau sekė pirmosios grupės (grojau bosine tose pačiose patalpose su „Bad Nails“, kurie tuomet dar grojo kažkokį popsą :) ), bandymai dainuoti poeziją, dainavau su folk-hardrock grupe „Alebarda“ :) Būdamas 18-19-os su mikrofonu, kuris dabartiniais laikais naudojamas skype‘ui, įrašiau pirmąjį albumą „Atlikėjas be veido“ su keletu diletantiškai linksmų koncertų mokykloje :) Vėliau susidomėjau visokiom visuomeninėm organizacijom - Vilniaus moksleivių parlamentas, Lietuvos moksleivių parlamentas... Tuo pat metu lankiau teatro būrelį „Elementorius“ pas Gediminą Storpirštį, kuris, beje, suorganizavo pirmąjį mano viešą koncertą :) Jaučiu jam didelį dėkingumą ir pagarbą, nes labai daug mums, besimokantiems, tada išdalino.
Įstojau į universitetą studijuoti vadybos, bet vis labiau pradėjau jausti norą muzikuoti. Tai viena, tai kita grupė vėl „nesulipdavo“, vis nepavykdavo rasti kažko pastovesnio... Tada grupė „Graffiti“, kuri buvo lengvas pasityčiojimas iš to, ką aš įsivaizduoju esant grupe. Repeticijos nežinia dėl ko, nežinia kam, lyg per prievartą, lyg dėl pinigų...
Tuometinė grupė „Backspace“ repetavo tam pačiam pastate, dviem aukštais aukščiau...
Ir nuo šito taško, tai jau grupės istorija :)


KAROLIS
Gimiau ir augau Vilniaus senamiestyje. Nuo pat vaikystės laikų tėvai pastebėjo mano potraukį muzikai, nes būdamas penkerių metų mėgdavau trankyti namų kėdes kiniškomis valgymo lazdelėmis. Kai sukako šešeri, pradėjau lankyti Balio Dvariono dešimtmetę muzikos mokyklą, specialybę pasirinkau mušamuosius. Po kelerių metų su dviem mokiniais (Vytautu ir Jonu), su kuriais kartu mokėmės pas Gediminą Laurinavičių, subūrėme nedidelį perkusinį ansamblį „Bushido Drums“. Su šiuo ansambliu kelerius metus turėjome pasirodymų įvairiuose vakarėliuose, klubuose, parodų atidarymuose ir panašiuose renginiuose. Kai man buvo devyneri, didelę dalį savo dienų praleisdavau gatvėje grodamas perkusija. Vieną dieną ėjau Pilies gatve ieškodamas laisvos vietos kur galėčiau atsisėsti. Mane užkalbino Audrius ir pasiūlė groti su juo. Tada kartu su juo buvo birbynininkas Žydrius. Aš sutikau. Iš pradžių mes grojome tik gatvėje, o vėliau įvairiose kavinėse, gimtadieniuose, vestuvėse. Mūsų ryšiai laikinai atitolo, kai Audrius pradėjo groti grupėje „Backspace“, bet po jos iširimo jis ieškojo naujo būgnininko ir susisiekė su manimi. Aš norėjau groti grupėje, todėl nusprendžiau pabandyti ir man visai patiko muzika, kurią norima plėtoti. Taip aš atsiradau grupėje JAM JAM.

AUGUSTAS
Augustas - grupės bosistas, o be to, dizaineris, piešėjas, dviratininkas, vairuotojas, keliautojas...


AUDRIUS
Gimiau 1970 m. Utenoje, ten ir užaugau. Nuo paauglystės svajojau grot roko grupėj. Svajonės kartais pildosi. Tik savo muzikinę karjerą pradėjau ne kokioje nors muzikos mokykloje, o mėsos kombinate :D Gal kokioje 10 klasėje su klasiokais nusprendėm kurt grupę, nors nei vienas nemokėjom grot jokiu muzikos instrumentu. Sužinojom, kad vienoj Utenos mėsos gamykloj yra vadovas, kuris galėtų pamokint grot. Pakeliui eidami su juo tartis sugalvojom, kas kokiu instrumentu gros. Man teko klavišiniai, nes pianiną bent jau buvau matęs ir čiupinėjęs. Po 2 mėnesių jau numigravom į kitą vietą – Utenos trikotažo fabriką. Grojom, kaip seniau sakydavo, užsienio ir lietuvių estradinę muziką. Tarp vadovo ir mūsų buvo nuolatinė trintis - mes norėjom grot sunkesnę muziką, nes tuo metu metalas/rokas buvo madoj.
Baigęs mokyklą išvažiavau mokytis į Kauną. Studijų metais, I-am kurse netyčia pasipainiojo gitara, kuria irgi kažkaip netyčia išmokau pirmuosius akordus. Po 2 metų vėl Utenoje bandėm suburt naują grupę, kurioje jau grojau gitara. Nusipirkom elektrines gitaras (pirmoji mano gitara – čekiška „Musima Deluxe“), kubą. Prikūrėm simbolistinių ir depresyvių dainų. Tuo metu mūsų dievai buvo grupės „Kino“, „The Doors“, „Nirvana“, „Pink Floyd“ ir paskutiniai „The Beatles“ albumai. Iš pradžių kraupinom kaimynus su fuzuotom elektrinėm gitarom. Vėliau ėmėm repetuot mokyklos... tualete :D Na, ne visai tokiam, apie kokį pagalvojot. Tai buvo ex-tualetas, kuriame stovėjo sukrauti jau niekam nebereikalingi tarybiniai plakatai, transparantai, stendai. Ir net nebuvo elektros! Kai sutemdavo, užsidegdavom porą žvakių (balanos gadynė). Bet ta grupė užgeso, kaip tos žvakės, nes jai dar daug ko trūko. Be to, vis sunkiau buvo bendraut, nes aš išvažiavau dirbt, o paskui ir mokytis į Vilnių.
Stojau į tuometinę Kultūros mokyklą (dabar - Vilniaus kolegija, Menų fakultetas) tiesiai iš gatvės. Pasiruošiau stojamiesiems per porą savaičių. Įgijau muzikos mokytojo specialybę. Po to dar stojau į LMTA etnomuzikologiją ir šiaip taip pavyko baigti (nes jau buvo įgrisę mokytis). Tuo metu negrojau jokioje grupėje, o ir gitarą visiškai apleidau, nes savo pirmąją akustinę gitarą tiesiog „sugrojau“, elektrinės nebuvo kur pajungti, o ir šiaip tos muzikos mokykloje užteko.
Dar besimokydamas LMTA jau turėjau visokių darbų, susijusių su muzika. Tačiau po poros metų dvi „upės“ - mokymas ir gitara – susiliejo į vieną. Čia reikėtų padėkot žemiečiui Ričardui Mikalajūnui, kurį daugelis pažįsta kaip muzikantą ir „Tamstos“ parduotuvės gitarų pardavėją.
Taip prasidėjo mano, kaip gitaros mokytojo, karjera. Ričardas davė kelių privačių mokinių kontaktus. Dar radau skelbimą, kad Naujininkų vaikų ir jaunimo klubui reikalingas gitaros mokytojas. Ir traukinys pajudėjo... Naujininkuose susirinkdavo įdomus kontingentas: lenkai, rusai, lietuviai ir romai (čigonai). Teko patirt ir suprast įdomių dalykų. Pvz., kad jie (romai) visiškai neturi nieko bendro su Lietuvos kultūra, muzika. Arba kiekvieną pamoką siūlydavo ką nors pirkt (automagnetolą, mobilų telefoną – vogtus ar atimtus daiktus). Vieną sykį pasakiau, kad čia ne turgus, tai užpykę (mano mokiniai!) pagrasino supjaustyt mašinos padangas.
Po metų perėjau į „Šatrijos“ klubą, kuriame buvo visai kitas vaizdas. Tame klube ir sukūrėm grupę „Backspace“. Grojom lengvą rokelį. Bosine gitara, beje, prikalbinom grot Augustą, kuris tuo metu lankė pas mane gitarą „Šatrijoje“. Galima sakyt, kad visi mokėmės grot. Po poros metų pavyko laimėt konkursą „Durys 2005“. O tų pačių metų rudenį išėjau dirbt savarankiškai į „Sigmą“, kur žadėjom ir toliau su „Backspace“ repetuot. Aš ten dirbu iki šiol, bet „Backspace“ subyrėjo. Staiga išėjo vokalistė, paaiškinus, kad nemato prasmės dainuot toliau, kad ji nepatenkinta savo pasiekimais. Naujo vokalisto (-ės) paieškos atvedė prie „JAM JAM“ susikūrimo. Darėm konkursą ir „Backspace“ gitaristė atvedė tokį vaikiną su paltu ir šaliku. Taip susipažinom su Liudu.
Karolį pažinojau anksčiausiai iš visų. Buvau matęs jį ne kartą per TV. O susipažinom grodami Pilies gatvėj. Vėliau turėjom keletą „chaltūrų“. Tada jam tebuvo 8 metai! Taip susijungė kažkur klaidžiojusios sielos ir prasidėjo „JAM JAM“ era... :)